آخرین خبرها
خانه / پربازدیدترین ها / کسب درآمد عالی از پرورش فنچ ! برای کسانی که میخواهند به پرورش مشغول شوند

کسب درآمد عالی از پرورش فنچ ! برای کسانی که میخواهند به پرورش مشغول شوند

یکی از پر درآمدترین پرورش ها در حوزه ی پرندگان زینتی، کسب درآمد از پرورش فنچ است. خیلی از دوستان می گویند. که به حوزه ی پرورش پرندگان زینتی علاقه مندیم اما می ترسیم با کم تجربگی مان جان پرندگان را به خطر بندازیم.

از آن طرف سرمایه ی کمی داریم. اما به دنبال درآمد بالا هستیم. شما پرورش کدام پرنده را به ما توصیه میکنید؟ در جواب این دوستان می گویم پرورش فنچ یکی از کم ریسک ترین و پردرآمدترین پرورش ها در حوزه ی پرندگان زینتی است.

این مقاله به درد تازکارانی می خورد که به دنبال کسب درآمد عالی از پرورش پرندگان هستند. در این مقاله قصد دارم در مورد مزیت های پرورش فنچ و چگونگی کسب درآمد عالی از پرورش فنچ صحبت کنم. پس شما را به خواندن این مقاله دعوت می کنم.

 

 

کسب درآمد از پرورش فنچ ! چرا پرورش فنچ پر درآمد است؟

دلایل زیادی وجود دارد که پرورش فنچ یک پرورش پر درآمد است. قبل از پرورش هر پرنده ای باید دلایل قانع کننده ای برای پرورش داشته باشید و بی گدار به آب نزنید.

در واقع باید قبل از راه اندازی هر سالن پرورشی نسبت به مزیت ها و وضعیت بازار آن پرنده اطلاعات کافی بدست آورید. به همین خاطر قصد دارم در ادامه در مورد ویژگی ها و وضعیت بازار فنچ بگویم. مطمئن هستم این دلایل برای شما با ارزش و مهم هستند.

 

۱ . فنچ ها به راحتی نمی میرند

پرندگان موجودات حساس و ظریفی هستند. بی توجهی به آن ها و انجام کوچکترین اشتباه به قیمت گرفتن جانشان تمام می شود. به همین خاطر مرگ پرندگان مهم ترین عللی است که جرات راه اندازی سالن پرورش را از افراد تازه کار گرفته است.

اما در این میان فنچ با وجود جثه ی ظریف و کوچکی که دارد. نسبت به پرندگان زینتی دیگر جان سخت تر است و به راحتی نمی میرد.

چو این موضوع یکی از بهترین فرصت ها برای تازه کارانی است که می خواهند سالن پرورش راه اندازی کنند.

 

۲ . نگهداری آسانی دارد

پرندگان زینتی مختلفی داریم. هر پرنده ای روش و نحوه ی نگهداری خاص خودش را دارد. و این کار را برای پرورش دهندگان مشکل کرده است.

چون برای راه اندازی سالن پرورش تا تجربه و علم کافی نداشته باشید، نمی توانید سالن پرورش راه اندازی کنید. از آن طرف همانطور که اشاره کردم پرندگان بسیار حساس و ظریف هستند .کوچکترین سهل انگاری در نگهداری پرندگان به قیمت جانشان تمام می شود.

به همین خاطر نگهداری پرندگان یکی از پر زحمت ترین کارهای پرورش دهندگان است. اما نگران نباشید فنچ نحوه ی نگهداری آسانی دارد و فوت و فن کوزه گری خاصی را نمی خواهد. و بهترین گزینه برای پرورش دهندگان بی تجربه و تازه کار است .

 

۳ . زاد و ولد زیادی دارد

یکی از مهم ترین گزینه ها برای رسیدن به سودآوری در پرندگان، زاد و ولد بالا است. افراد پرورش دهنده بیشتر سمت پرورش پرندگانی می روند که زاد و ولد بالایی داشته باشند. تا سریعتر به سودآوری و درآمد برسند.

خوشبختانه فنچ یکی از پرندگانی است که زاد آوری بالایی دارد.  در طی دو ماه می تواند ۷ تخم بگذارد. و این برای هر پرورش دهنده ای ایده آل است.

 

۴ . مصرف غذایی دارد

متاسفانه شنیده ایم در حال حاضر فنچ ها علاوه بر جنبه ی تزیینی، مصرف غذایی هم دارند. ظاهرا این پرنده پر خاصیت است. به اعتقاد من فنچ یک پرنده زینتی است. نباید به این پرنده زیبا و دوست داشتنی به چشم غذا نگاه کرد.

اینطور که می گویند گوشت پرنده نر و کله آن به افزایش قدرت مردانگی کمک می کند. به همین خاطر کشورهای عربی مشتریان درجه  یک فنچ ها هستند. آن طور که شنیده ام در کشورهای عربی کارخانه ی کنسرو فنچ وجود دارد. ولی خب اطمینان صددرصد ندارم.

شاید این سوال براتون پیش بیاید که آیا در ایران هم کارخانه ی کنسرو فنچ وجود دارد؟

در جواب باید بگویم که در ایران خوشبختانه این کارخانه راه اندازی نشده و وجود ندارد.  ظاهرا فقط این کارخانه در کشور عربستان وجود دارد.

اما در ایران پرورش دهندگان زیادی هستند که مشغول پرورش فنچ و صادرات آن به کشورهای عربی هستند. پس به صادرات این پرنده هم می توان نگاه ویژه ای داشت.

 

۵ . بازار صادرات فنچ داغ است

صادرات فنچ به عربستان یکی از داغ ترین و سودآورترین بازارهای صادرات است. همانطور که قبلا اشاره کردم در حال حاضر عربستان یکی از دست به نقدترین مشتریان فنچ است. عربستان صرف نظر از توجه به ظاهر فیزیکی فنچ ها در حال جمع کردن فنچ در بازار ایران است.

شاید پیش خودتان بگویید که چطور می توانیم به عربستان صادرات فنچ داشته باشیم؟ باید بگویم که ما با کشور عراق همسایه هستیم پس یکی از فرصت های خوبی که پرورش دهندگان فنچ دارند این است که از طریق عراق به عربستان صادرات فنچ داشته باشند.

اگر می خواهید با سرمایه ی کم بعنوان مثال با ۴۵۰ قطعه فنچ ،با سرمایه ی زیر ۵ میلیون با کم ترین ریسک درآمد میلیونی در ماه داشته باشید و حتی راه صادرات هم برایتان باز باشد.

به فنچ نگاه ویژه ای داشته باشید. در ادامه می خواهم راه های شروع کسب درآمد از فنچ را برایتان بگویم.

 

چگونه از پرورش فنچ درآمد میلیونی داشته باشیم؟

۱ . تعیین هدف

تا زمانی که هدف شفاف و واضحی نداشته باشید نمی توانید از فرصت ها به نحو احسن استفاده کنید. با وجود مزیت ها و پتانسیل های که بازار فنچ دارد.

من با خیلی از پرورش دهندگان فنچ در ارتباط هستم که متاسفانه هنوز که هنوز نتوانسته اند درآمد مطلوبی از فنچ داشته باشند. مهم ترین دلیلی که می تواند داشته باشد این است که این پرورش دهندگان در ابتدای کار، هدفی را برای خودشان مشخص نکرده اند.

به شما توصیه می کنم برای کسب درآمد میلیونی از پرورش فنچ دقیقا معلوم کنید که می خواهید تا چه سطحی کار کنید؟

می خواهید یک تامین کننده ی قابل اطمینان در شهر خودتان باشید؟

یا می خواهید یک تامین کننده ی حرفه ای و سرشناس در کل کشور باشید؟

و یا اینکه قصد دارید یک تامین کننده ی بین المللی فنچ باشید و به صادرات فکر می کنید؟

اگر جزو آن دسته افرادی هستید که با خواندن این مقاله و یا با گفته ی دیگران قصد راه اندازی سالن پرورش فنچ دارید، که ببینید آخرش چه پیش می آید باید بگویم که شما قطعا نمی توانید کسب درآمد مطلوبی از سالن پرورش فنچ داشته باشید.

شفاف سازی کردن آنچه که در آینده از راه اندازی سالن پرورش فنچ دارید. باعث میشود امکانات، اقدامات و برنامه های شما دقیقا به صورتی اجرا و عملی شوند که شما را به آنچه که انتظارش را دارید برساند.

در غیر اینصورت بی هدف کار کردن نتیجه ی نامعلوم و غیر قابل پیش بینی هم خواهد داشت.

 

۲ . آموزش ببینید و امکانات و اقدامات لازم را پیاده سازی کنید

بعد از اینکه هدفتان را از پرورش فنچ معلوم و مشخص کردید. وقت آن میرسد که با توجه به انتظاری که راه اندازی سالن فنچ دارید آموزش ببینید و همچنین امکانات و اقدامات مهم را فراهم و پیاده سازی کنید.

شما همواره باید به سمت هدفتان پیش بروید ویکی از نشانه هایی که نشان می دهد شما به سمت هدفتان پیش میروید یا خیر!

این است که ببینید آیا اندازه ی بزرگی هدفتان تلاش می کنید؟
آیا افدامات ضروری و نکات مهم را اجرا سازی می کنید؟
آیا امکانات و تجهیزات لازم را فراهم می کنید؟

سهل انگاری کردن در هر یک از این موارد قطعا جز ناکامی و شکست چیزی را عایدتان نمی کند. بیاد داشته باشید حتی بهترین فرصت ها هم با کم کاری برای شما تبدیل به ضرر خواهند شد.

پس با روحیه ی یادگیری و اراده ی قوی به سمت پرورش فنچ بروید. و هر آنچه که باید بلد باشید و اجرا کنید را با دل و جان انجام دهید.

 

۳ . از اجرایی کردن نترسید

درست است که تا آموزش اصولی ندیده اید وامکانات ضروری را فراهم نکرده اید نباید سالن پرورش راه اندازی کنید .اما ۶۰ درصد کار انجام شده خیلی بهتر از ۱۰۰ درصدکار انجام نشده است.

خیلی از دوستان را میشناسم که می گویند تا حرفه ای نشده باشیم و تمامی نکات و اصول را بلد نشده باشیم اقدام به راه اندازی سالن پرورش نمی کنیم! و به همین خاطر مدتهاست مشغول یادگیری هستند.

و هنوز سالن پرورشی را راه اندازی نکرده اند. در صورتی که این طرز فکر کامل غلط و اشتباه است. درست است که بدون آموزش نباید اقدام به راه اندازی سالن پرورش کنید اما تا سالن پرورشی را راه اندازی نکرده باشید نمی توانید حرفه ای شوید و یادگیریتان کامل شود.

کار پرورش پرندگان نیاز به تست و تجربه دارد.خیلی از آموزش هایی که وجود دارد صحیح نیستند و تا خودتان تست نکنید نمی توانید بفهمید کاربرد دارند یا خیر!

توصیه ی من به شما این است که در ابتدا اصول راه اندازی سالن پرورش، را یاد بگیرید و کارتان را شروع کنید به مرور زمان در کنار سالن پرورشی که دارید آموزش های بیشتری ببینید و یادگیری هایتان را تست کنید. تا به یک پرورش دهنده ی حرفه ای و کار بلد تبدیل شوید.

 

کتاب جامع و کامل پرورش عروس هلندی به سبک حرفه ای ها

کتاب پرورش عروس هلندی به سبک حرفه ای ها

کتاب جامع و کامل عروس هلندی با ارائه ای متفاوت از تیم مسترپت، هم اکنون در اختیار شما علاقمندان قرار گرفته است. شما عزیزان می توانید از طریق بخش آکادمی مسترپت این کتاب را تهیه و از مطالب کاربردی و مهم که نتیجه ی تلاش تیم پژوهشی ما می باشد در امر نگهداری و پرورش عروس هلندی به صورت حرفه ای استفاده نمایید.

 کتاب پرورش عروس هلندی به سبک حرفه ای ها

 

 

جمع بندی و مطلب پایانی

همانطور که در این مقاله متوجه شدید پرورش فنچ این روزها خیلی طرفدار پیدا کرده است. و یک پرورش آسان و پر درآمد است و از همه مهم تر دستتان برای صادرات باز است.

این پرورش برای تازه کارانی که به حوزه ی پرورش علاقه دارند پردرآمد است. اما تا زمانی که هدف مشخص شده ای نداشته باشید و سطح یادگیری، امکانات و اقداماتتان به اندازه ی هدفتان نباشد و کم کاری کنید شکست می خورید.

پس حالا که با یکی از بهترین فرصت ها در کسب درآمد از پرورش پرندگان زینتی آشنا شدید. وقت آن رسیده است که با جدیت تمام و با روحیه ی یادگیری فعال از این فرصت ناب برای کسب درآمد میلیونی اقدام کنید.

خیلی از دوستان می گویند که به حوزه ی پرورش پرندگان زینتی علاقه مندیم اما می ترسیم با کم تجربگیمان جان پرندگان را به خطر بندازیم.

از آن طرف سرمایه ی کمی داریم، اما به دنبال درآمد بالا هستیم. شما پرورش کدام پرنده را به ما توصیه میکنید؟ در جواب این دوستان می گویم پرورش فنچ یکی از کم ریسک ترین و پر درآمدترین پرورش ها در حوزه ی پرندگان زینتی است.

این مقاله به درد تازکارانی می خورد که به دنبال کسب درآمد عالی از پرورش پرندگان هستند. در این مقاله در مورد مزیت های پرورش فنچ و چگونگی کسب درآمد عالی از پرورش فنچ صحبت کردم.

امیدوارم این مقاله هم برای شما مفید بوده باشد. از شما درخواست می کنم نظراتتان را در مورد این مقاله برای ما بنویسید.

کانال تلگرام

بازار خرید و فروش پرنده مسترت

درباره‌ی علیرضا دانش فر

دنیای کارآفرینی تنها رویاییست که اون رو عاشقانه دنبال می کنم. زمانی که تصمیم گرفتم سری به صنعت پرورش بزنم به هیچ وجه فکر نمی کردم این حوزه اینقدر بزرگ، جذاب و چالش برانگیز باشه. در حال حاضر معتقدم تا چند وقت دیگه صنعت پرورش در ایران متحول و کارآفرینان زیادی در این صنعت تولیدات و محصولاتشون رو جهانی خواهند کرد.

14 نظر

 1. سلام باعرض تشکر لطفا شماره تماس بدهید

 2. سلام خیلی عالی بود فقط من می خواستم بدونم مرکز یا جای که بشه فنج سالم به صورت تعداد بالا خرید برام معرفی مکنید خیلی علاقه دارم به دنبال جای هستم شروع کنم ممنون که مشوقع خوبی هستید ۰۹۱۸۳۶۷۹۹۴۲ منتظر راهنمای شما هستم

 3. سلام. من دو جفت فنچ داشتم که الان شدن ۱۱ تا میتوانم با همین تعداد شروع کنم ؟ یا باید تعداد بیشتری تهیه کنم. ؟ برای شروع یک فضای ۶ متر مربع خوب است؟

  • سلام. در فضای ۶ متری قطعا می توانید از فنج های بیشتری استفاده کنید. از این فرصت ها به نحو احسن استفاده کنید. هر‌چه تعداد جفت ها بیشتر باشد جوجه های بیشتری نصیبتان می شود.

 4. سلام می خواستم بدونم الان بازارفنچ داخلی و صادرات آن به خارج از کشور چه جوریه وبه کدام کشورها صادر مشه

 5. ممنون از مطالب مفبد شما

 6. سلام خسته نباشید
  می خواستم بدونم که برای فروش فنچ داخل خود کشور یا استان چگونه و کجا می تونم آن هارو بفروشم؟
  لطفا راهنماییم کنید.

 7. سلام با تشکر از مطالب ارزنده شما. بنده از نظر هزینه ومکان مناسب آماده شروع بکار هستم. ولی اطلاعات لازم وروش شروع کار را ندارم. اگر لطف کنید راه تماس مستقیم با شما را داشته باشم. متشکرم.

 8. سلام با تشکر از مطالب ارزنده شما. بنده از نظر هزینه ومکان مناسب آماده شروع بکار پرورش فنچ هستم. ولی اطلاعات لازم وروش شروع کار را ندارم. اگر لطف کنید راه تماس مستقیم با شما را داشته باشم. متشکرم.

 9. سلام ممنون از سایت خوبتون.
  برای طرح پرورش فنچ. چطور خریدار داخلی و خارجی را پیدا کنم و سود پرورش فنچ چقدره. و کلا در رابطه با بازاریابی ان اطلاعاتی میخواستم. ممنون میشم راهنمایی کنید.

  id telegram من. Andishehjadid@

 10. سلام الان قیمت فنچ خیلی آمده پایین و حتی قیمت خود دانه با قیمت فنچ یکی هست و اصلا هیچ سودی نداره میشه بگید که برای این مشکل باید چیکار کنم؟
  و همچنین می توانم صادرات را شروع کنم؟
  البته الان تعداد جفت فنچ هایی که دارم کم هست چون به صرفه نیست
  قیمت ارزن کیلیویی ۹هزار تومان شده که قیمت یک فنچ ماده ۹هزار تومان هست!!
  باید چیکار کنیم؟
  بلاخره اول باید از کوچیک شروع کرد تا بزرگ و خریدارش هم کم هست در استان گلستان شهر گرگان
  من چه جا هایی می تونم بفروشم ؟
  صادر کنندگان چه قیمتی ازم می خرن؟

 11. سلام…با سپاس از مقاله های مفید و ارزشمندتان
  بنده تا الان توی کار داشتن پرنده نبودم و بصورت تفننی هم پرنده زینتی نداشتم…اما احساس میکنم این یک علاقه گمشده در من بوده…قبلا مرغ و خروس داشتیم توی روستا و شهر، خیلی خوشم میومد.
  الان توی یک واحد هفتاد متری زندگی میکنیم…میخواستم بپرسم توی یک اتاق ۹ متری که وسایل منزل هم هستش میشه طوری پرنده(برای شروع فنچ) پرورش داد که درآمد خوبی هم داشته باشه برام(درآمدی درحد شغل اول)؟
  مثلا دور تا دور دیوار اتاق و بعضی نقاط خالی روی زمین رو قفس گذاشت یا هر کار دیگه ای که بشه!
  ممنون میشم منو هم راهنمایی کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *