آخرین خبرها
خانه / پرندگان زینتی / پرورش پرندگان / طوطی برزیلی – ۶ گام تا راه اندازی سالن پرورش طوطی برزیلی

طوطی برزیلی – ۶ گام تا راه اندازی سالن پرورش طوطی برزیلی

طوطی برزیلی یا همان کوتوله برزیلی یکی از باهوش ترین و شیرین ترین پرنده ی خانگی است. در میان طوطی سانان طوطی برزیلی از محبوبیت خاصی برخوردار است و افراد زیادی هستند که طوطی برزیلی را به داشتن مرغ عشق ترجیح می دهند. طوطی برزیلی بر خلاف اسمش اهل صحرای نامیبیا در جنوب غربی آفریقا است. طوطی برزیلی یک پرنده ی کوچک با بدن سبز و کله نارنجی است و عضو خانواده ی طوطی سانان از سرده ی مرغ عشق است.

طوطی برزیلی

طول بدن مرغ عشق بین ۱۳ تا ۱۷ سانتی متر است و وزن او بین ۴۰ تا ۶۰ گرم است. این پرنده به دلیل خو پذیری با صاحبش و عمر نسبتا طولانی که دارد برای پرورش بسیار مناسب است. مردم مشتری دست به نقد پرندگانی هستند که بتوانند با او ارتباط بگیرند و پرنده توانایی دست آموز شدن را داشته باشد. البته ناگفته نماند که طوطی برزیلی با وجود هوش بالایی که دارد در تقلی صدا ضعیف است و نمی تواند به خوبی حرف بزند. اما بسیار ظاهر زیبا و شیرینی دارد وفریبنده ی دل ها پرنده دوستان است.طوطی برزیلی که در طبیعت زندگی می کند به رنگ سبز دیده می شود. طوطی برزیلی اهلی در گونه های مختلف و به رنگ های مختلف وجود دارد.معمولا در اروپا به طوطی برزیلی مرغ عشق می گویند چون جفت نر و ماده ساعت ها در کنار هم می نشینند و به آراستگی پرهای یکدیگر می پردازند. این پرنده سمبل عشق و محبت است. در این مقاله قصد دارم در مورد مراحل راه اندازی سالن پرورش طوطی برزیلی برایتان بگویم.

پس بدون معطلی شما را به خواندن این مقاله دعوت می کنم.

 

طوطی برزیلی! چگونه سالن پرورش طوطی برزیلی راه اندازی کنیم؟

راه اندازی سالن پرورش طوطی برزیلی سود بسیر خوبی دارد. چون مشتریان دست به نقدی در بازار دارد و افراد زیادی هستند که دوست دارند این پرنده را در خانه ی خود نگه داری کنند.اما یکی از سختی های امر پرورش طوطی برزیلی این است که واقعا تشخیص جنسیت نر و ماده ی این پرنده بسیار سخت است. به همین علت معمولا پرورش را به صورت گله ای انجام می دهند.در این مقاله قصد دارم در مورد ۷ مرحله ی اصلی راه اندازی سالن پرورش طوطی برزیلی برایتان بگویم. تا قبل از راه اندازی سالن پرورش با مراحل و اقدامات اصولی راه اندازی سالن پرورش آشنایی داشته باشید و بی گدار به آب نزنید.

هدف ما این است که با آگاه بخشی به شما عزیزان درصد ریسک و ضررتان را در کار پرورش پایین بیاوریم. و مراحل اصولی را به شما عزیزان گوشزد کنیم. تا شما به خوبی بتوانید در امر پرورش پرندگان کسب درآمدهای عالی داشته باشید. بسیاری از دوستان کم تجربه اند و هر کاری نیاز به آزمون و خطا دارد. ما با در اختیار گذاشتن تجربیاتمان به شما عزیزانی که تجربه ی کافی در امر پرورش و سالن داری ندارید کمک می کنیم با کمترین هزینه و بدون داشتن تجربه ی قبلی بتوانید موفقیت های بزرگی را برای خودتان در این وضع اقتصادی بد رقم بزنید.

در ادامه شما را با ۶ مرحله ی اصلی راه اندازی سالن پرورش طوطی برزیلی آشنا می کنم. پس با ما همراه باشید.

 

۱ . نوع پرورش 

پرورش طوطی برزیلی

اولین قدم برای راه اندازی سالن پرورش توجه به مکان سالن پرورش است. شما باید بدانید پرورش را باید به صورت آویاری جلو بیاورید و یا اینکه می خواهید پرورش را قفسی انجام دهید.ببینید دوستان تجربه به بنده ثابت کرده است زمانی که نوع پرورش به صورت قفسی باشد درصد ریسک، بیماری ها و تلفات برایتان به حداقل می رسد. اما در امر پرورش طوطی برزیلی به علت اینکه طوطی برزیلی ها تعیین جنسیتشان کار مشکلی است باید تعدادی طوطی برزیلی خریداری کنید و بعد انتظار داشته باشید هر کدام جفت خود را پیدا کنند و با هم جفت گیری انجام دهند. تاکید بیشتر پرورش دهندگان در امر نوع سالن روی گله ای است. شما عزیان می توانید در این رابطه بیشتر تحقیق کنید تا نوع پرورش مطلوب را متوجه شوید.

 

۲ . خرید مولد ها

همیشه تاکید کرده ام خرید مولد ها در راه اندازی سالن پرورش مرحله ی بسیار حساس و مهمی است. طوری که می توانم به جرات بگویم همه چیز به مولد هایتان بستگی دارد. اگر مولد های مریض و اشتباهی را انتخاب کنید نمی توانید انتظار داشته باشید مولد ها تکثیر مطلوبی داشته باشند. بنابراین یکسری نکات در هنگام خرید مولد ها وجود دارد که شما را از سالم بودن یا مریض بودن مولد ها آگاه می کند که در ادامه خدمتتان عرض می کنم.

 

نشانه های طوطی های برزیلی سالم چیست؟

۱ . طوطی هایی که سالم هستند کاملا هوشیار هستند و در برابر محرک ها و تغییرات محیطی به سرعت واکنش می دهند. اگر بخواهید به آن ها نزدیک شوید به سرعت جابه جا می شوند.پرهای درخشان ، تمیز و یکدستی دارند.حتما به پرهای ناحیه ی مخرج آن ها نگاهی بیاندازید. و به یاد داشته باشید که پرندگان سالم پرهای ناحیه ی مخرج تمیزی دارند و با فضله آلوده نیستند.به چشمان این پرنده توجه کنید چشمانشان باید کاملا براق و شفاف باشد و هیچگونه ترشحی نداشته باشد. همچنین نباید از بینی پرنده ترشحاتی خارج شود.به سینه ی پرنده توجه کنید استخوان جناق سینه ی پرنده نباید بیرون زده باشد. و درآخر بیاد داشته باشید که پرندگان سالم پف نمی کنند و حالت خواب آلودگی به خود نمی گیرند.

با توجه به این نکات می توانید از سالم بودن پرنده مطمئن شوید.

 

۳ . شرایط نگهداری طوطی برزیلی

بعد از مرحله ی خرید مولد که گفتم همه چیز به این مرحله بستگی دارد. مرحله ی شرایط نگهداری و مراقبت از طوطی ها بسیار اهمیت دارد. شما حتی اگر بهترین و سالم ترین پرنده هم برای تکثیر و تولید مثل داشته باشید اما اگر ندانید چگونه باید از آن ها مراقبت کنید. در تکثیر پرندگانتان به شکست روبه رو می شوید.

شاید این برایتان سوال باشد که شرایط نگهداری شامل چه مواردی است و یعنی چه؟!

ببینید دوستان شرایط نگهداری شامل

۱ . تغذیه ی مناسب

۲ . دمای مناسب

۳ . نوردهی مناسب

۴ . رطوبت مناسب

باید نسبت به این موارد سطح علمتان را بالا ببرید و دقیقا بدانید پرندگانتان را تحت چه شرایطی نگهداری کنید.

 

۴ . نحوه ی تکثیر و تولید مثل طوطی برزیلی

مرحله ی جفت گیری و تولید مثل طوطی برزیلی ها بسیار برای پرورش دهندگان مهم است. در واقع پرورش دهندگان همه جور زحمتی را برای رشد و سالم بودن پرندگان می کشند تا آن ها بالغ شوند و آمادگی جفت گیری پیدا کنند.

به همین خاطر لازم است بدانید. که شما پرورش دهندگان باید نسبت به اقدامات قبل از جفت گیری پرنده و بعد از جفت گیری سطح دانشتان را بالا ببرید. تا تکثیر موفقیت آمیزی داشته باشید.

 

۵ . بهداشت و ضدعفونی سالن پرورش

سلامتی و رشد طوطی برزیلی هایتان به بهداشت و پاکسازی سالن پرورشتان بستگی دارد. مسئله ی پاکسازی و ضدعفونی سالن پرورش مسئله بسیار مهمی است. شاید باورتان نشود اما ۹۰ درصد بیماری هایی که به جان پرندگان می افتد به خاطر عدم ضدعفونی و شستسوی محیط پرورش است. متاسفانه بسیاری از پرورش دهندگان نسبت به تمیزی محیط پرورش بی توجه هستند. در صورتی که محیط پرورش بهترین پناهگاه برای رشد انواع باکتری ها و میکروب ها است. اگر هر هفته محیط و تجهیزات سالن پرورش را نشویید و هر ماه سالن پرورش را ضدعفونی نکنید. نمی توانید از انوع بیماری ها پیشگیری کنید.

بهترین راه برای صفر کردن بیماری در پرندگان رعایت بهداشت و ضدعفونی است. ضدعفونی سالن در قبل از ورود پرندگان و بعد از ورود پرندگان باید انجام شود. که در این باره باید به خوبی اطلاعات به دست آورید و بدانید چگونه عمل ضوعفونی را انجام دهید.

 

۶ . تجهیزات سالن پرورش طوطب برزیلی

فراهم کردن تجهیزات لازم برای راه اندازی سالن پرورش می تواند امر سالن داری را برایتان آسان تر کند. ظروف غذا خوری، ابخوری، دما سنج، رطوبت ساز، قفس های مختلف  و در صورت تمایل ماشین جوجه کشی خانگی از جمله وسایلی است که برای راه اندازی سالن پرورش به آن احتیاج پیدا خواهید کرد.

 

خدمات مشاوره تلفنی

شما دوستان می توانید در صورت نیاز به مشاوره فوری برای مراقبت و نگهداری پرندگانتان با شماره ۰۹۰۳۸۲۷۵۴۹۶ تماس بگیرید. راهکارهای ما کاملا گیاهی و بدون مصرف داروهای شیمیایی می باشد. توجه فرمایید این مشاوره برای افرادی در نظر گرفته شده است که پرندگان آنان در وضعیت نابسامانی می باشد و نیاز به کمک فوری دارند و دسترسی به دامپزشکی برای آنان مقدور نیست، خواهشمندیم در غیر این صورت با مطالعه پرسش و پاسخ های موجود در سایت و یا با مراجعه به دامپزشکی مشکلات پرندگانتان را حل نمایید.

هزینه مشاوره ۳۰ هزار تومان می باشد که پس از بهبود و نتیجه شما دوستان می توانید پرداخت نمایید.

 

جمع بندی و سخن پایانی

در این مقاله سعی کردم مراحل اصلی را که بری راه اندازی سلن پرورش طوطی برزیلی باید مد نظر داشه باشید را خدمتتان عرض کنم.اگر می خواهید یک سالن پرورش موفق راه اندازی کنید باید نسبت به مراحل اصولی آن به خوبی آگاهی داشته باشید و آموزش دیده باشید. در این مقاله سعی کردم شما را با مراحل اصلی و مهم راه اندازی سالن پرورش آشنا کنم. تا با دید باز وارد سالن داری شوید و درصد شکست و ضررتان به حداقل برسد. برای راه اندازی سالن پرورش طوطی برزیلی باید ۶ گام اصلی یعین نوع پرورش، شرایط نگهداری، خرید مولد ها، تکثیر و تولید مثل، بهداشت و ضدعفونی و تجهیزات را پشت سر بگذارنید تا یک سالن پرورش موفق و اصولی را داشته باشید. بیاد داشته باشید هیچ کاری بدون تحقیق و آموزش به موفقیت نمی رسد. اگر باورتان بر این است با خرید پرنده و روزی نیم ساعت وقت گذاشتن برای آن ها در جهت تهیهی آب و غذا می توانید به تولیدات مطلوبی دست پیدا کنید سخت در اشتباهید.! شما در کار پرورش با جان پرندگان سرو کار دارید و کوچکترین اشتباهی نه تنها باعث ضرر مالی می شود بلکه جان پرندگانتان را هم به خطر انداختید. به همین خاطر باید در قبال جان پرندگان احساس مسئولیت کنید و برای پرورش و تکثیر آن ها بسیار تلاش کنید و وقت کافی بزارید. به همین خاطر تا می توانید آموزش ببینید و از تجربیات پیشکسوتان در امر پرورش استفاده کنید. به امید موفقیت شما عزیزان….

امیدوارم این مقاله هم برایتان مفید بوده باشد.

لطفا نظرات، سوالات و تجربیاتتان را برای ما زیر همین صفحه کامنت کنید.

بازار خرید و فروش پرنده مسترت

درباره‌ی علیرضا دانش فر

دنیای کارآفرینی تنها رویاییست که اون رو عاشقانه دنبال می کنم. زمانی که تصمیم گرفتم سری به صنعت پرورش بزنم به هیچ وجه فکر نمی کردم این حوزه اینقدر بزرگ، جذاب و چالش برانگیز باشه. در حال حاضر معتقدم تا چند وقت دیگه صنعت پرورش در ایران متحول و کارآفرینان زیادی در این صنعت تولیدات و محصولاتشون رو جهانی خواهند کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *