آخرین خبرها
خانه / پرندگان زینتی / پرورش پرندگان / چگونه سالن پرورش قناری راه اندازی کنیم؟ ۷ گام تا راه اندازی سالن پرورش قناری

چگونه سالن پرورش قناری راه اندازی کنیم؟ ۷ گام تا راه اندازی سالن پرورش قناری

راه اندازی سالن پرورش قناری طرفداران زیادی دارد. قناری پرنده ای شادی آور و با نشاطی است که محبوب دل همه خصوصا پرورش دهندگان است. ناگفته نماند که راه اندازی سالن پرورش قناری از فنچ و مرغ عشق سخت تر است.

اما قناری طرفداران خاص خودش را دارد. تقریبا این پرنده در هر خانه ای پیدا می شود. دوستان زیادی در مورد راه اندازی سالن پرورش قناری سوال پرسیده بودند. به همین خاطر تصمیم گرفتم در مورد مراحل راه اندازی سالن پرورش قناری اطلاعاتی را در اختیارتان قرار دهم. شما در این مقاله با مراحل راه اندازی سالن پرورش قناری آشنا خواهید شد.

پس شما را به خواندن این مقاله دعوت می کنم.

 

چگونه سالن پرورش قناری راه اندازی کنیم؟

برای راه اندازی سالن پرورش قناری باید یک پرورش دهنده ی حرفه ای باشید. و به خوبی از پس پرورش قناری بربیایید. من همیشه تاکید می کنم که بهتر است قبل از راه اندازی سالن پرورش قناری، تجربه ی قبلی در پرورش داشته باشید.

به تازه کارانی که برای اولین بار می خواهند سالن پرورش راه اندازی کنند، می گویم پرورش قناری را اولویت سوم قرار دهید.

این مقاله به درد کسانی می خورد که می خواهند از صفر تا صد راه اندازی سالن پرورش قناری آشنا شوند. تصمیم دارم در این مقاله شما را با مراحل راه اندازی سالن پرورش قناری آشنا کنم. پس بامن همراه باشید.

 

چگونه_در_پرورش_قناری_موفق_شویم

 

۱ . ایجاد مکان مناسب برای پرورش قناری

اولین قدم برای شروع راه اندازی سالن پرورش قناری ایجاد مکان مناسب برای پرورش است. پرورش به دوصورت آویاری و قفسی صورت می گیرد.

از آنجایی که قناری ها برای زندگی در قفس بسیار مناسب هستند. بهتر است قناری ها را بصورت قفسی پرورش دهید. بعنوان یک پرورش دهنده باید به خوبی بدانید که ابعاد قفس ها به چه صورت باشند؟ در چه مکانی با چه مساحتی کار پرورش را شروع کنید و مکان مناسب چه مکانی است.

 

۲ . خرید قناری های مولد

یکی از حساس ترین مراحل راه اندازی سالن پرورش، خرید پرنده ی مولد است. اگر نتوانید پرنده ی مولد را به درستی انتخاب و خریداری کنید انتظار سودآوری از سالن پرورش نداشته باشید. بهمین خاطر اصول و نکاتی در انتخاب قناری در هنگام خرید وجود دارد که شما پرورش دهندگان عزیز باید نسبت به این نکات اطلاعات کامل و جامعی بدست آورید.

مثلا نکاتی در مورد شکل ظاهری پرنده وجود دارد که نشان میدهد آیا پرنده ی مورد نظرتان سالم هست یا خیر! یکی دیگر از نکاتی که باید در هنگام خرید مولد به آن توجه کنید بحث واکسینه شدن پرندگان است. و نکته ی دیگر این است که بهتر است پرندگان مولد را از تولیدکنندگان معتبر خریداری کنید.

 

۳ . ضدعفونی و بهداشت سالن قناری ها

پاکسازی و ضدعفونی سالن پرورش یکی دیگر از مراحل مهم راه اندازی پرورش قناری است. در حقیقت ضدعفونی و پاکسازی سالن در دو نوبت قبل از ورود پرنده و بعد از ورود پرنده صورت میگیرد که شما باید نسبت به اصول و نکات ضد عفونی کاملا آگاهی داشته باشید.

پاکسازی سالن پرورش رابطه ی مستقیمی با سلامتی پرندگانتان دارد. بنابراین کوچکترین سهل انگاری می تواند به قیمت به خطر انداختن جان پرندگانتان تمام شود. پس ضدعفونی و پاکسازی سالن را دست کم نگیرید.

 

۴ . فراهم کردن تجهیزات مورد نیازبرای قناری ها

فراهم کردن تجهیزات مورد نیاز برای پرورش قناری یکی دیگر از مراحل راه اندازی سالن پرورش است. به شما توصیه میکنم تمامی تجهیزات مورد نیاز برای سالن پرورش را اعم از آبخوری، دانخوری، انواع قفس های موردنیاز، دستگاه رطوبت ساز، دما سنج، ظرف غذا و میوه را برای سالن پرورش تان فراهم کنید.

در خصوص تجهیزات مورد نیاز برای پرورش تحقیق کنید و آگاهی کاملی بدست آورید. نداشتن هر کدام از این امکانات و تجهیزات ممکن است فرآیند پرورش را برای شما به سخت کند.

 

۵ . یادگیری اصول نحوه ی نگهداری قناری

تا زمانی که نسبت به اصول و نحوه ی نگهداری قناری ها آموزش ندیده اید کارتان را شروع نکنید! اگر بیاد داشته باشید گفتم یکی از حساس ترین مراحل راه اندازی سالن پرورش قناری، مرحله ی خرید مولد هاست. اما بهتر است بدانید که حتی اگر بهترین مولد ها را هم داشته باشید تا زمانی که در اصول نگهداری پرندگانتان لنگ بزنید باز هم نمی توانید به سودآوری برسید.

اصول و نحوه ی نگهداری قناری ها شامل :

۱ . تغذیه

۲ . ویتامین ها و مواد معدنی

۳ . آب آشامیدنی

۴ . دما

۵ . رطوبت

۶ . نور

بعنوان یک پرورش دهنده باید نسبت به تغذیه ی اصلی و تقویتی قناری ها اطلاعات کاملی داشته باشید. همچنین بدانید که به چه میزان باید آب، ویتامین ها و مواد معدنی، دما، رطوبت و نور را برای قناری ها فراهم کنید.

تغذیه ی مناسب شرط بقا و تکثیر مطلوب از قناری هایتان است. پس به یادگیری اصول و نحوه ی نگهداری قنارها نگاه ویژه ای داشته باشید.

 

۶ . یادگیری روش تکثیر و جفت گیری از قناری

همه چیز به تکثیر و جفت گیری قناری هایتان بستگی دارد. اگر بتوانید شرایط مطلوبی را برای جفت گیری از قناری ها فراهم کنید قطعا می توانید به درآمد و سودآوری خوبی از سالن پرورش قناری دست پیدا کنید.

بنابراین تا می توانید در رابطه با جفت گیری و روش های تکثیر قناری اطلاعات بدست آورید. بهتر است در زمینه ی جفت گیری قناری ها از تجربه ی دیگر پرورش دهندگان استفاده کنید. تا میزان خطا و اشتباهاتتان به حداقل برسد و سریع تر به درآمد زایی برسید.

 

۷ . پیشگیری و درمان درقناری ها

بارها گفته ام که شما پرورش دهنده هستید نه دامپزشک! پس بعنوان یک پرورش دهنده باید تمرکز اصلیتان روی پیشگیری باشد نه درمان!

پرورش دهنده ای نتیجه ی مطلوبی از سالن پرورش میگیرد که تمام تلاشش را بکند پرندگانش درگیر بیماری نشوند.

شرط لازم برای این کار، رعایت اصول و نکاتی است که در طول پرورش باید انجام دهید. اگر شما تمام سعیتان را بکنید که نسبت به اصول و نکات پایبند باشید و سهل انگاری نکنید، به ندرت شاهد بیماری پرندگانتان خواهید بود. شما باید تمامی روش های پیشگیری از درمان را یاد بگیرید و اجرا سازی کنید.

فراموش نکنید که در قبال جان پرندگانتان موظف و مسئول هستید.

 

خدمات مشاوره تلفنی

شما دوستان می توانید در صورت نیاز به مشاوره فوری برای مراقبت و نگهداری پرندگانتان با شماره ۰۹۳۰۱۹۵۵۲۵۷ از طریق واتساپ با ما در ارتباط باشید. راهکارهای ما کاملا گیاهی و بدون مصرف داروهای شیمیایی می باشد. توجه فرمایید این مشاوره برای افرادی در نظر گرفته شده است که پرندگان آنان در وضعیت نابسامانی می باشد و نیاز به کمک فوری دارند و دسترسی به دامپزشکی برای آنان مقدور نیست، خواهشمندم در غیر این صورت با مطالعه پرسش و پاسخ های موجود در سایت و یا با مراجعه به دامپزشکی مشکلات پرندگانتان را حل نمایید.

هزینه مشاوره ۳۰ هزار تومان می باشد

برای شروع مشاوره موارد زیر را از طریق واتساپ ارسال نمایید

۱ – ارسال عکس پرنده (مانند عکس جناغ سینه، عکس فضله پرنده و…)

۲ – وضعیت تنفس پرنده

۳ – وضعیت فضله پرنده

۴ – وضعیت جسمی

۵ –  وضعیت اشتهای پرنده

۶ _ وضعیت جناغ سینه

۷ – توضیح کامل در مورد رژیم غذایی پرنده

۸ – توضیحات کامل در خصوص مشکلات مشهود

از شما عزیزان خواهشمندم فقط از طریق واتساپ با ما در ارتباط باشید متاسفانه به دلیل تماس های مستقیم فراوان قادر به پاسخگویی تلفنی نیستم.

 

جمع بندی و مطلب آخر

حالا که تصمیم گرفته اید سالن پرورش قناری راه اندازی کنید. باید بدانید که علاوه بر کسب درآمد از پرورش قناری، شما در تولید و حفظ نسل این پرنده نقش مهمی دارید. به همین خاطر برای یادگیری و کسب تجربه ، اهمیت ویژه ای قائل باشید. یادگیری را جزو برنامه های روزانه تان قرار دهید. تا می توانید اطلاعاتتان را به روز نگه دارید.

در این مقاله شما با ۷ مرحله ی اصلی برای راه اندازی پرورش قناری آشنا شدید. وقت آن رسیده نسبت به این ۷ مرحله بصورت تخصصی یادگیری خود را شروع کنید تا در راه اندازی سالن پرورش قناری موفق شوید.

امیدوارم این مقاله دید شما را برای راه اندازی سالن پرورش قناری بازکرده باشد. خوشحال میشویم سوالات و نظرات خود را در مورد پرورش قناری با ما به اشتراک بگذارید.

 

بازار خرید و فروش پرنده مسترت

درباره‌ی علیرضا دانش فر

دنیای کارآفرینی تنها رویاییست که اون رو عاشقانه دنبال می کنم. زمانی که تصمیم گرفتم سری به صنعت پرورش بزنم به هیچ وجه فکر نمی کردم این حوزه اینقدر بزرگ، جذاب و چالش برانگیز باشه. در حال حاضر معتقدم تا چند وقت دیگه صنعت پرورش در ایران متحول و کارآفرینان زیادی در این صنعت تولیدات و محصولاتشون رو جهانی خواهند کرد.

8 نظر

 1. باسلام وخسته نباشید.سایتتون خیلی جالب من خیلی اطلا عات خوبی یاد گرفتم .

 2. سلام وعرض ادب میشه درموردنگهداری وتغذیه،تولیدمثل قناری بیشترتوضیح بدین ممنون میشم چون سایت موفق امیزی دارین دست تون دردنکنه.

  • سلام محمد جان

   دوست عزیزم ممنون از حضور گرمت…

   چشم تمام تلاشمو می کنم تا بتونم مطالب جامع تری رو در اختیار شما و تمامی دوست دارن پرندگان قرار بدم. به شخصه قبول دارم اطلاعات جامع در زمینه پرورش مخصوصا پرورش پرندگان زینتی بسیار کم هست. بنابراین اگر شما میخواین در این زمینه موفق بشین به هیچ وجه فقط به اطلاعات داخلی اکتفا نکنید و حتما از منابع خارجی استفاده کنید.(به امید روزی که پرورش دهندگان عزیز تجربیاتشون رو با هم به اشتراک بزارن).

   بنده تمام تلاشمو میکنم تا نظر محققین کشور رو بیشتر از گذشته به این صنعت جلب کنم تا شاهد محتواهای علمی و قابل اعتمادتری باشیم. انشاالله

   بسیار بسیار خرسندم از اینکه به پرنده ای مثل قناری علاقمند هستید. با پرورش قناری هم میشه از سلامتی روحی فوق العاده و هم درآمد عالی برخوردار بود…

   کمی حرف دل:
   خیلی دوست دارم در مسترپت درمورد بازاریابی (مارکتینگ) و برندینگ به صورت تخصصی برای پرورش دهندگان زحمت کش کشورم صحبت کنم.( انشاالله در آینده ای نزدیک)

   آینده ایران رو در صنعت پرورش پرندگان به قدری پر پتانسیل میبینم که روزی شاهد پرورش دهندگانی (کارآفرینان) با شهرت جهانی خواهیم بود.

   نکته دیگه ای که باید به اون اشاره کنم این هست که صنعت پرورش، پیر و جوان یا مرد و زن نمی شناسد، تمامی افراد میتونن تو این کار موفق و از همه ی مزایای آن برخوردار باشند…

   به شخصه دخترانی رو دیدم که در پرورش پرندگانی مانند قناری و… واقعا موفق بودن و یقینا در آینده ای نزدیک توجه مسئولین کشور به این حوزه بسیار پررنگ تر از گذشته خواهد شد…

   بدون شک در آینده ای همچنان نزدیک این صنعت به یکی از پایه های اقتصادی کشور تبدیل خواهد شد و دوباره شاهد رشد و شکوفایی کشور عزیزمان خواهیم بود.

   و در پایان محمد جان عزیز موفقیت شما آرزوی من است… با احترام علیرضا دانش فر

 3. با سلام جناب اقای دانش فر
  از بین سالن قناری و مرغ عشق وکوتوله وعروس کدوم بهتر است از همه نظر مخصوصا بازار فروش میشه یه راهنمایی کنید از این سر در گمی در بیام

 4. سلام خسته نباشید اقا میشه حضوری اومد راهنمایی گرفت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *