آخرین خبرها
خانه / تجهیزات / آخرین تغییرات در کسب و کار و بازار قفس پرنده

آخرین تغییرات در کسب و کار و بازار قفس پرنده

قفس عروس هلندی

فروشندگان می‌توانند با به روز ماندن در خصوص آخرین دستاوردها و اینکه چه نوع قفسی برای هرگونه مناسب است فروش خود را به حداکثر برسانند.
چنانچه دایره وسیعی از گزینه‌ها برای مشتریان موجود نباشد ممکن است فروش قفس کار دشواری باشد. قفس پرندگان در انوع سایزها، شکل‌ها، سبک‌ها و رنگ‌ها عرضه می‌شوند که می‌توانند برای بسیاری از صاحبان پرندگان جذابیت داشته باشند. دادن حق انتخاب به مشتریان برای انتخاب خانه پرندگانشان احتمال اینکه خرید را انجام دهند افزایش می‌دهد. با این حال حتی اگر مجموعه بزرگ و متنوعی با طراحی نوآورانه و آخرین مدل‌ها در دسترس باشد، باز هم با توجه به اینکه اینترنت با حجم بسیار زیادی از آنها و با قیمت پایین اشباع شده است می‌تواند امری دشوار باشد. غلبه بر این مشکل می‌تواند با فروش قفس‌هایی ایمن و با کیفیت بالا و سپس بازاریابی مقتضی اتفاق بیفتد. برای مثال با ارائه پیشنهادات و پکیج‌هایی که از دید مشتری ارزشمند باشند.

یک قفس در داخل جعبه به فروش نخواهد رفت، این بدان معناست که فروشندگان می‌بایست قفس را از بسته‌بندی خارج نموده و سرهم نمایند، طوری که وقتی مشتری آن را می‌بیند آماده برای استفاده باشد. همچنین در این حالت اگر قسمتی مفقود و یا آسیب دیده باشد متوجه خواهید شد، رایجترین شکایات دریافتی از مشتریانی که قفس را از طریق اینترنت خریداری می‌کنند قطعات معیوب یا گمشده است، و اینکه گاها این محصولات قابل عودت نبوده و یا ممکن است هفته‌ها طول بکشد تا تعویض انجام شود. پت‌شاپ‌ها می‌توانند از این امر بهره برده و قفس‌ها را آماده برای استفاده در منزل عرضه نمایند.

از آنجا که مشکل وجود فضای کافی برای اغلب پت‌شاپ‌ها وجود دارد، می‌توان از هر نوع قفس یکی را سر هم نموده و باقی را بصورت بسته‌بندی باقی گذاشت، هرچند بهتر است در این حالت نیز تمام رنگهای موجود از آن مدل برای مشتریان به نمایش گذاشته شود. در مورد سایر قفس‌هایی که سر هم نمی‌شوند، آنها را از بسته خارج نموده و چک کنید که قطعه گم شده یا شکسته شده نداشته باشند، تا مشتریان پس انتقال آنها به منزل دچار مشکل نشوند. همچنین فروشگاه‌هایی که فروش پرنده دارند می‌توانند پیشنهاد دهند که در صورتی که مشتریان پرنده خود را از آنجا خریداری نمایند برایشان بصورت مجانی قفس را سرهم نمایند. و یا در قبال دریافت سفارش خرید قفس از مشتری اقدام به اسمبل کردن قفس نمایند.
همانطور که سرهم بندی یک قفس را می‌توان به عنوان یک خدمت به مشتری ارائه نمود، تنظیم و آماده سازی متناسب فضای داخلی قفس شامل نشیمنگاه‌ها، اسباب‌بازی‌ها، ظروف و سایر موارد جانبی به طرز صحیح می‌تواند به‌عنوان خدمتی بسیار ارزشمند برای صاحبان پرندگان در نظر گرفته شود که گاها این خدمات از طریق اینترنت قابل دریافت نمی‌باشد. این سرویس را برای مشتریانی که به تازگی صاحب پرنده شده‌اند و همه تجهیزاتشان را از شما خریداری نموده‌اند به صورت رایگان انجام دهید. این روش بسیار خوبی است تا محصولات بیشتری به فروش برسانید، همچنین اطمینان حاصل می‌کنید که محیط مناسب برای آن گونه پرنده فراهم شده است.
شکایت دیگر در مورد خرید از اینترنت اینست که قفس ساخت نامطلوبی دارد و ممکن است میله توسط پرنده شل شده یا بشکند، و یا سینی‌های پلاستیکی و ظروف چنان نازکند که ممکن است به آسانی ترک بخورند و یا از موادی تهیه شده‌ باشند که امکان دارد پرندگانی همچون طوطیان را که علاقه‌مند به جویدن اجزا قفس هستند مسموم نمایند. مواردی بوده که پرندگان بعلت استفاده از این محصولات ضعیف صدمه دیده و یا کشته شده‌اند. بنابراین همواره مفید است که مشتری به پت‌شاپی رجوع کند که تنها قفس‌هایی با کیفیت بالا را عرضه می‌نماید و به طرز صحیحی تولید شده باشند که پرنده را ایمن نگه‌دارند. این قفس‌ها دوام بسیار مناسبی داشته و به‌همین جهت در دراز مدت نسبت به قفس‌های ارزان قیمت تر که نیاز به تعویض دارند به صرفه‌تر هستند.
در ارتباط با قفس پرنده سایز حائز اهمیت است و بهترین سایز آنست که به پرنده اجازه می‌دهد بال‌های خود را آزادانه حرکت دهد و یا حتی قادر باشد در قفس پرواز کند. برای گونه‌های بزرگ همچون ماکاو‌ها(Macaw) که طول بالهای بلند دارند این دشوار است. برای گونه‌های کوچکتر و شایعترهمچون مرغ‌عشق‌ها،عروس‌هلندی‌ها، فنچ‌ها و قناری‌ها فراهم نمودن قفسی بزرگتر که به آنها تا حدی امکان پرواز بدهد آسانتر بوده و به حفظ سلامت پرنده کمک می‌نماید.
شکل قفس مهم نیست، هرچند قفس‌های طولانیتر که اغلب قفس‌های پرواز نامیده می‌شوند و به پرندگان امکان پرواز بیشتری می‌دهند مناسبترین نوع هستند. قفس‌های گرد از این جهت مناسب هستند که فاقد گوشه بوده و مشکلات فیزیولوژیک برای طوطی‌ها ایجاد نمی‌کنند. چنانچه پرنده در ابتدای ورود به خانه جدید خود بسیار عصبی باشد پوشاندن قسمت فوقانی، پشت و گاها اطراف قفس میتواند مفید باشد. در آمریکا این بندرت ایجاد مشکل می‌کند زیرا تمام پرندگانی که به فروش میرسند در اسارت تکثیر شده‌اند و به دیدن مردم و زندگی در قفس عادت دارند.
مشکل دیگر خریدهای اینترنتی اینست که ضخامت سیمهای قفس به خوبی قابل تشخیص نیست. برای مثال ضخامت برای طوطی مورد نظر کافی نبوده و در برابر جویدن مقاومت لازم را ندارد. حتی اگر تصویر قرار داده شده بر روی وبسایت یک طوطی با سایز متوسط مانند طوطی سنگالی (Senegal parrot) را نشان دهد که در قفس قرار گرفته به این معنی نیست که میله‌ها در برابر جویدن پرنده مقاوم هستند. در مغازه این امکان وجود دارد که پرسنل به مشتریان مشاوره بدهند که برای گونه‌ای از طوطی که قصد خرید دارند و یا در منزل نگهداری می‌کنند چه گزینه‌ای بهتر جواب می‌دهد. هرچه گونه طوطی بزگتر باشد لازم است که میله‌ها ضخیمتر باشند، برای ماکاوها که بزرگترین طوطی‌ها هستند ضخامت و اسقامت میله‌ها باید بسیار زیاد باشد زیرا این گونه‌ها قادرند در حیات وحش برزیل با منقار‌های قدرتمند خود دانه‌های بسیار سختی را بشکنند.
فاصله بین میله‌‌های قفس نیز باید مد نظر قرار داده شود. هرچه پرنده کوچکتر باشد لازم است که این فاصله کمتر باشد. صرف نظر از سایز، پرنده نباید بتواند سر خود را از میله‌های قفس خارج نماید.
پدر من بیل برایت در فروشگاه ۱۸۰ متر مربعی خود واقع در فیش نوک ماساچوست (The Fish Nook Pet Center) همواره با مشکل فضای کافی مواجه بود، به منظور فروش قفس‌های بیشتر فروشندگان می‌بایست تعداد کافی به نمایش بگذارند تا صاحبان پرنده احساس کنند که گزینه و سبک مناسب قفس را برای حیوان خود خریداری نموده‌اند.

مایلم که این ستون را به پدرم تقدیم کنم که ژانویه امسال در سن ۸۶ سالگی درگذشت. او شخصی بسیار قابل احترام در صنعت حیوانات خانگی بود و تا ۴ سال پیش که رسما بازنشسته شد به مدت ۵۰ سال مغازه خود را اداره می‌کرد. مطمئنم بسیاری از افراد در صنعت حیوانات خانگی بخصوص ساکنان نیوانگلند مثل خود من بشدت برای او دلتنگ می‌شوند.

روبین برایت (Robyn Bright) حائز درجه کارشناسی ارشد در زیست شناسی طوطی است و بیش از ۳۵ سال در زمینه فروش پرندگان تجربه دارد.

بازار خرید و فروش پرنده مسترت

درباره‌ی علیرضا دانش فر

دنیای کارآفرینی تنها رویاییست که اون رو عاشقانه دنبال می کنم. زمانی که تصمیم گرفتم سری به صنعت پرورش بزنم به هیچ وجه فکر نمی کردم این حوزه اینقدر بزرگ، جذاب و چالش برانگیز باشه. در حال حاضر معتقدم تا چند وقت دیگه صنعت پرورش در ایران متحول و کارآفرینان زیادی در این صنعت تولیدات و محصولاتشون رو جهانی خواهند کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *